میکرودرم ابریژن چیست؟

میکرودرم ابریژن یک روش کم تهاجمی است که برای تجدید رنگ و بافت کلی پوست استفاده می شود. این می تواند ظاهر آسیب های ناشی از نور خورشید، چین و چروک ها، خطوط ریز، لکه های ناشی از افزایش سن، اسکار آکنه، ملاسما و سایر نگرانی ها و شرایط مربوط به پوست را بهبود بخشد.

در این روش از یک اپلیکاتور مخصوص با سطح ساینده استفاده می شود تا به آرامی لایه بیرونی ضخیم پوست را ساب بزند تا آن را جوان کند. یک تکنیک میکرودرم ابریژن متفاوت، ذرات ریز اکسید آلومینیوم یا بی کربنات سدیم را با مکش اسپری می کند تا نتیجه ای مشابه با استفاده از سطح ساینده به دست آورد. برای اطلاعات بیشتر در مورد این روش به ادامه مطلب مراجعه کرده و با کلینیک تخصصی هنرپژوه همراه باشید.

میکرودرم ابریژن
نمونه میکرودرم آبریژن

میکرودرم ابریژن برای چه کسانی مناسب است؟

میکرودرم ابریژن یک روش بی خطر برای اکثر انواع پوست و رنگ ها در نظر گرفته می شود. اگر افراد دارای مشکلات پوستی زیر باشند، ممکن است این روش را انجام دهند:

  • خطوط ظریف و چین و چروک
  • هایپرپیگمانتاسیون، لکه های پیری و لکه های قهوه ای
  • منافذ بزرگ و جوش های سر سیاه
  • آکنه و اسکار آکنه
  • علائم کشش
  • رنگ پوست کدر
  • رنگ و بافت ناهموار پوست
  • ملاسما
  • آسیب خورشید

آماده سازی برای میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن یک روش غیر جراحی و با حداقل تهاجم است. برای آماده شدن برای آن کار بسیار کمی باید انجام دهید. ایده خوبی است که نگرانی های پوست خود را با یک متخصص مراقبت از پوست در میان بگذارید تا متوجه شوید که آیا میکرودرم ابریژن برای شما مناسب است یا خیر. در مورد هر گونه روش و جراحی زیبایی گذشته و همچنین آلرژی و شرایط پزشکی بحث کنید.

ممکن است به شما گفته شود که حدود یک هفته قبل از درمان از قرار گرفتن در معرض نور خورشید، کرم های برنزه کننده و اپیلاسیون خودداری کنید. همچنین ممکن است به شما توصیه شود که استفاده از کرم ها و ماسک های لایه بردار را تقریباً 3 روز قبل از درمان متوقف کنید. قبل از شروع عمل، هرگونه آرایش را پاک کرده و صورت خود را تمیز کنید.

میکرودرم ابریژن
شیوه کار میکرو درم آبریژن

میکرودرم ابریژن چگونه کار می کند؟

میکرودرم ابریژن یک روش در مطب است که معمولاً حدود یک ساعت طول می کشد. این معمولاً توسط یک متخصص مراقبت از پوست مجاز انجام می شود، که ممکن است تحت نظارت یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی باشد یا نباشد. این بستگی به این دارد که در چه ایالتی زندگی می کنید. برای میکرودرم ابریژن نیازی به استفاده از بیهوشی یا بی حس کننده نیست.

در طول قرار خود، روی یک صندلی دراز می‌نشینید. ارائه دهنده شما از یک دستگاه دستی استفاده می کند تا به آرامی روی ذرات اسپری کند یا لایه بیرونی پوست را در نواحی مورد نظر دور کند. در پایان درمان، یک مرطوب کننده و همچنین ضد آفتاب روی پوست شما مالیده می شود. میکرودرم ابریژن اولین بار در سال 1996 توسط سازمان غذا و دارو تایید شد و از آن زمان تاکنون صدها دستگاه میکرودرم ابریژن تولید شده است. بر اساس دستگاه خاص مورد استفاده، چند روش مختلف برای انجام این روش وجود دارد:

هندپیس با نوک الماس

یک هندپیس با نوک الماس برای لایه برداری ملایم سلول های مرده در پوست شما طراحی شده است. در عین حال بلافاصله آنها را مکش می کند. عمق ساییدگی ممکن است تحت تأثیر فشار اعمال شده بر روی هندپیس و همچنین مدت زمان باقی ماندن مکش روی پوست باشد. این نوع اپلیکاتور میکرودرم ابریژن عموماً در نواحی حساس تر صورت مانند نزدیک چشم استفاده می شود.

میکرودرم ابریژن
میکرو درم ابریژن کریستال روی کریستال های ریز اسپری می شود

میکرودرم ابریژن کریستالی

میکرودرم ابریژن کریستال از یک هندپیس ساطع کننده کریستال استفاده می کند تا به آرامی روی کریستال های ریز اسپری شود تا لایه های بیرونی پوست از بین برود. مانند هندپیس نوک الماس، سلول های مرده پوست فورا ساکشن می شوند. انواع مختلف کریستال هایی که ممکن است مورد استفاده قرار گیرند شامل اکسید آلومینیوم و بی کربنات سدیم است.

هیدرودرم ابریژن

هیدرودرم ابریژن روش جدیدتری است. این شامل ترکیب لایه برداری بدون کریستال و تزریق محصولات به پوست است. گفته می شود که این فرآیند تولید کلاژن را تحریک می کند و جریان خون را در پوست شما به حداکثر می رساند.

تورم و قرمزی یکی از هوارض جانبی کیرودرم ابریژن می باشد

عوارض میکرودرم ابریژن

عوارض جانبی رایج میکرودرم ابریژن شامل حساسیت خفیف، تورم و قرمزی است. اینها معمولاً ظرف چند ساعت پس از درمان از بین می روند. ممکن است به شما توصیه شود از یک مرطوب کننده برای به حداقل رساندن خشکی و پوسته پوسته شدن پوست استفاده کنید. کبودی جزئی نیز ممکن است رخ دهد. این بیشتر به دلیل فرآیند ساکشن در طول درمان ایجاد می شود.

بعد از میکرودرم ابریژن چه انتظاری باید داشت

بعد از میکرودرم ابریژن زمان کمی وجود ندارد. شما باید بتوانید بلافاصله فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرید. پوست خود را هیدراته نگه دارید و از محصولات مراقبت از پوست ملایم استفاده کنید. حداقل یک روز پس از درمان از مصرف داروهای موضعی آکنه خودداری کنید. محافظت از پوست با ضد آفتاب بسیار مهم است. پوست شما در چند هفته پس از درمان می تواند به نور خورشید حساس تر شود.

شما می توانید انتظار داشته باشید که بلافاصله پس از عمل، نتایج قابل توجهی را مشاهده کنید. تعداد جلسات میکرودرم ابریژن مورد نیاز به شدت نگرانی های پوستی و همچنین انتظارات شما بستگی دارد. ارائه دهنده شما احتمالاً برنامه ای برای تعداد جلسات اولیه و همچنین درمان های نگهداری دوره ای طراحی خواهد کرد.

میکرودرم ابریژن
روش های مختلفی برای از بین بردن هوارض جانبی میکرودرم ابریژن وجود دارد

عوارض جانبی میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن یک روش رایج و رایج است که در سالن ها و مطب های متخصص پوست انجام می شود. این یک راه عالی برای لایه برداری عمیق پوست است و آن را نرم تر و صاف تر می کند. خانمی که درمان میکرودرم ابریژن انجام شده است.

هنگامی که میکرودرم ابریژن به درستی انجام شود، یک روش بسیار ایمن است. از آنجایی که میکرودرم ابریژن فقط روی لایه های سطحی پوست کار می کند، عوارض جانبی معمولا جزئی هستند. تکنسینی که میکرودرم ابریژن شما را انجام می دهد، قبل از شروع درمان، عوارض جانبی احتمالی را به شما اطلاع می دهد، اما در اینجا خلاصه ای از رایج ترین آنها آورده شده است. به یاد داشته باشید، همه این عوارض جانبی را نشان نمی دهند. ممکن است یک یا دو، همه یا هیچ کدام را دریافت کنید. این فقط به پوست و موقعیت شما بستگی دارد.

عوارض جانبی رایج درمان

قرمزی: اکثر افراد بعد از انجام میکرودرم ابریژن پوست خود را کمی صورتی تا قرمز می بینند. معمولاً این حالت شبیه آفتاب سوختگی بسیار خفیف است و تنها پس از چند ساعت محو می شود. اگر پوست حساسی دارید یا از روش میکرودرم ابریژن تهاجمی‌تری برای اصلاح یک مشکل پوستی خاص استفاده می‌کنید، قرمزی واضح‌تری خواهید داشت که ممکن است یک روز یا بیشتر طول بکشد تا کاملا محو شود. از تکنسین خود بپرسید که در مورد قرمزی چه انتظاری دارید.

خشکی یا پوسته پوسته شدن پوست: خشکی یا پوسته پوسته شدن در روزهای بعد از درمان میکرودرم ابریژن غیرعادی نیست. خوشبختانه، این معمولاً در عرض یک هفته حل می شود. فقط کمی مرطوب کننده اضافی را به برنامه روزانه مراقبت از پوست خود اضافه کنید. با این حال، اگر پوست خیلی چرب دارید، از این واقعیت که پوستتان مثل همیشه چرب نیست، استقبال خواهید کرد.

افزایش حساسیت به نور خورشید: درست مانند تمام درمان های لایه برداری عمیق، میکرودرم ابریژن می تواند پوست شما را نسبت به خورشید حساس تر کند (به این حساسیت به نور می گویند). بنابراین، پوست شما در روزهای بلافاصله پس از درمان بیشتر مستعد آفتاب سوختگی خواهد بود. این زمان برای رفتن به ساحل نیست! حتماً هر روز از ضد آفتاب با SPF حداقل 30 استفاده کنید. این یک عادت پوستی سالم است که بدون توجه به درمان های میکرودرم ابریژن باید داشته باشید.

کبودی: از آنجایی که کاتتر میکرودرم ابریژن اثر خلاء بر روی پوست می گذارد، احتمال کبودی به خصوص در نواحی با پوست نازک اطراف چشم وجود دارد. اگرچه امکان اجتناب ۱۰۰٪ از آن وجود ندارد، اما کبودی زیاد رایج نیست، به خصوص اگر تکنسین شما ماهر باشد. گفتنی است، اگر پوست شما به خصوص نازک یا ظریف باشد، یا اگر از داروهای خاصی استفاده می کنید (مانند رقیق کننده های خون یا NSAID ها) احتمال کبودی بیشتر است. و برخی افراد به طور طبیعی راحت تر از دیگران کبود می شوند. اگر هر یک از این موارد در مورد شما صدق می کند، به تکنسین خود اطلاع دهید تا بتواند اقدامات احتیاطی را در طول درمان انجام دهد.

بهترین آموزشگاه تخصصی میکرودرم ابریژن

یکی از مهم ترین راه های انجام مراحل میکرودرم ابریژن، دسترسی به امکانات موجود در کلینیک های تخصصی می باشد. آموزشکده و کلینیک تخصصی هنرپژوه با استفاده از بروزترین امکانات روز دنیا توان آموزش کامل و انجام پروسه میکرودرم ابریژن را دارا می باشد و در خصوص اطلاع از چگونگی انجام این کار می توانید بر روی دریافت نوبت کلیک نمایید.

کلام پایانی

میکرودرم ابریژن شیوه ای کم تهاجمی در خصوص بازیابی بافت اصلی  و رنگ پوست می باشد. این شیوه می تواند به ریکاوری بخشی از اسیب های پوستی و ظاهری کمک شایانی نماید. میکرودرم ابریژن در برخی موارد حتی برای پوست بی ضرر است اما در مواردی نیز عوارض خاصی با خود به همراه دارد. التهابات پوستی یکی از عوارض میکرودرم ابریژن می باشد.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *