مزایا و عوارض روش های درمانی مزوتراپی پوست و مو و لاغری

از دیرباز تاکنون تناسب اندام از دغدغه های اصلی بشر به شمار می رود، انسان برای رسیدن به تناسب اندام به هر شیوه ایی دست می زند و یکی از روش های رسیدن به تناسب اندام روش های درمانی مزوتراپی پوست و مو و لاغری می باشد؛ این در حالی است که حدودا 60 سال پیش دکتر پیستور که فردی فرانسوی تبار بود، چنین ایده ای را برای تناسب اندام مطرح نمود، او این ایده ی خود را با تزریق های ریزی در نواحی مشخصی در بدن بیان کرده بود.

افرادی که از داشتن چربی های اضافه در اطراف شکم، ران یا قسمت های دیگر بدن رنج می برند و از کم پشت بدون یا بی مو بودن سر خود ناراضی هستند؛ معمولا به دنبال راهی بی خطر و بدون عوارض برای رسیدن به خواسته های خود می باشند.
این در صورتی است که روش های جراحی ای که در عمل های زیبایی انجام می شود، علاوه بر اضطراب های فردی، خواه یا ناخواه معایب خاص خود را نیز به همراه دارند. از روش های بدون عوارض و بی خطر می توان به مزوتراپی اشاره کرد و ما در این مقاله قصد داریم به بررسی کامل روش های درمانی مزوتراپی پوست و مو و لاغری بپردازیم، در صورت علاقه شما را به همراهی تا پایان برای مطالعه این نوشته دعوت می کنیم تا با آموزشکده هنرپژوه همراه باشید.

روش های درمانی مزوتراپی پوست و مو و لاغری
روش مزوتراپی در پوست و مو و لاغری

مزوتراپی چیست و چه کاربرد هایی دارد؟ (روش های درمانی مزوتراپی پوست و مو و لاغری)

مزوتراپی یک روش برای از بین بردن چربی های زائد در صورت، گردن، شکم و .. است و این عمل بدون نیاز به جراحی امکان پذیر است. در مزوتراپی با تزریق موادی که شامل ویتامین ها، مواد معدنی، آنزیم ها، مواد هومیوپاتی و … می باشد می توان با از بین بردن چین و چروک های صورت به جوانسازی آن کمک نمود.

نحوه ی انجام مزوتراپی به این شکل است که مواد مورد نظر با صلاحدید پزشک به لایه ی بین بافت پوست و چربی تزریق می شود و امروزه به روش های درمانی پوست مو و لاغری شهرت یافته است.

مزوتراپی در درمان بسیاری از بیماری های پوستی، مشکلات مرتبط با مو و اضافه وزن کاربرد دارد که عبارتند از :
• مشکلات پوستی شامل جوش، جای زخم و …
• ریزش مو و کم پشت بودن آن
• چین و چروک و جوانسازی
• چاقی موضعی در قسمت های مختلف بدن
(روش های درمانی مزوتراپی پوست و مو و لاغری)

مشکلات پوستی شامل جوش، جای زخم و …

مزوتراپی جای جوش و آکنه یکی از بهترین روش ها برای درمان این مشکل پوستی می باشد. در این نوع از مزوتراپی متخصصین با سوزن های نازک، موادی همچون آمینه اسید، ویتامین ها و آنتی اکسیدان و … را برای احیای بافت پوست به لایه های زیرین پوست صورت تزریق می کنند.

عامل رسیدن مقدار قابل توجهی از پروتئین و ویتامین های ضروری به پوست جهت شفافیت زیاد پوستی و هیدراته شدن پوست یا همان آبرسانی همین مواد می باشند و این موضوع باعث می شود که به نحو احسن پوست شفاف و هیدراته شود.

روش های درمانی مزوتراپی پوست و مو و لاغری
مزوتراپی جای جوش و آکنه

ریزش مو و کم پشت بودن آن

امروزه از مزوتراپی در درمان ریزش مو و کم پشت بودن آن استقبال خوبی صورت گرفته است؛ زیرا مزوتراپی در این مورد آزمون خود را پس داده و رضایت افراد زیادی را به دنبال داشته است.

عمل مزوتراپی برای ریزش مو و مشکلات مرتبط با آن به این شکل است که پزشکان از طریق تزریق مواد معدنی، مسدود کننده های DHT و انواع ویتامین ها را به پوست سر تزریق کرده و در صدد جبران کمبود ویتامین ها و مواد معدنی در پوست سر بر می آیند.

این کار موجب می شود که افزایش تحرک گردش خون در بافت های مذکور صورت بگیرد و در نتیجه شخص بتواند مو های زیباتری را تجربه کند.
اگر بخواهیم به صورت جزیی در این مورد بحث کنیم، می توان گفت در این نوع از مزوتراپی، موادی که برای رشد مو و تقویت تارهای مو هستند؛ مانند بیوتین، سلیس، اسید هیالورونیک و … را با مواد گشاد کننده ی عروق در پوست سر تزریق می کنند و با انجام این عمل رشد مجدد مو ها پس از گذشت زمان حدودا یک هفته آغاز می شود. با تکرار این عمل در فواصل زمانی مرتب با صلاحدید دکتر، ریزش موهایتان قطع شده و موهایی زیبا خواهید داشت.

روش های درمانی مزوتراپی پوست و مو و لاغری
مزوتراپی مو

چین و چروک و جوانسازی

راهکار بدون خطر و با عوارض بسیار کم برای جوانسازی پوست شما از طریق روش های درمانی مزوتراپی پوست و مو و لاغری می باشد. روش مزوتراپی در پوست صورت موجب جوانسازی، سفت کردن پوست و مقابله با آثار به وجود آمده با افزایش سن مانند چین و چروک می گردد.

در مزوتراپی پوست با تزریق مواد لازم رطوبت کافی دریافت می کند و این تزریق موجب افزایش کلاژن سازی پوست نیز می گردد و این عمل چین و چروک ها را از بین برده و موجب شفافیت پوست می شود. نتیجه این کار صد در صد نیز جوانی پوست شما خواهد بود.

در این نوع از مزوتراپی موادی که تزریق می شوند؛ شامل ویتامین های B،E وC است که به منظور افزایش کلاژن سازی استفاده می گردند. ویتامین های E و C برای رفع مشکل رادیکال های آزاد کاربرد دارد و سبب ایجاد چین و چروک های مربوط به کهولت سن می شود.

ویتامین B از منابع مختلفی گرفته شده و موجب کشش پوست، سفت شدن و شفافیت آن می گردد؛ از طرف دیگر مواد تزریقی مانند استیل هگزاپپتید 5 مهمترین مواد موجود در این تزریق است که آن را با عنوان ماده ی ضد پیری می شناسند و تاثیر آن مثل بوتاکس می باشد.

(روش های درمانی مزوتراپی پوست و مو و لاغری)

روش های درمانی مزوتراپی پوست و مو و لاغری
مزوتراپی و جوانسازی صورت

چاقی موضعی در قسمت های مختلف بدن

کاربرد دیگر مزوتراپی در از بین بردن چربی های بدن است که این عمل از جمع شدن چربی های اضافه در بدن ممانعت کرده و آن ها را از بین می برد و برای قسمت های مختلف بدن مانند چانه، ران، شکم و … کاربرد دارد، حال می خواهیم در روش های درمانی پوست و مو و لاغری می خواهیم به عملکرد مزوتراپی در لاغری بپردازیم.
در مزوتراپی از نوع لاغری داروهایی مانند نووکائین، عصاره های گیاهی، آمینوفیلین ها و انواع ویتامین های لازم با دستور پزشک به زیر پوست در ناحیه ی مورد نظر تزریق می شود، تزریق این مواد موجب شکسته شدن مولکول های چربی در ناحیه ی مورد نظر می شود و ذوب شدن آن ها نیز از دیگر نتایج آن است؛ زیرا که این چربی های ذوب شده و بعد از گذشت مدتی از طریق روده و کبد از بدن دفع می شوند.

روش های درمانی مزوتراپی پوست و مو و لاغری
درمان مزوتراپی در لاغری

بهترین آموزشگاه مزوتراپی جوانسازی پوست،مو و لاغری

برای یادگیری روش های درمانی مزوتراپی پوست و مو و لاغری بایستی در اولین گام بهترین اساتید و افراد با تجربه در این زمینه را یافته و تحت آموزش های آن ها قرار بگیرید. اشخاص خبره و متبحر می توانند بهترین راه کار ها را برای درمان انواع این روش ها در زمینه پوست و مو به شما ارائه کرده و در اختیار تان قرار دهند.

آموزشکده هنرپژوه این امکان را دارد که برای وانسازی پوست شما روش های مزوتراپی را به نحو احسن به دست مجرب ترین متخصصین ارائه نماید. برای دریافت نوبت لطفا اینجا کلیک نمایید.

کلام پایانی

روش های مزوتراپی پوست و مو و لاغری از پرطرفدارترین روش ها در زمینه ی زیبایی و تناسب اندام هستند؛ زیرا کمترین عوارض و درد ممکن را به همراه دارند و نسبت به جراحی های موجود در این زمینه کم هزینه تر می باشند.

از مزایای این عمل می توان به موارد زیر اشاره کرد.
• وارد شدن ویتامین های زیادی به بدن
• جایگزین شدن مناسب جراحی های پر هزینه
• افزایش شفافیت و کشسانی پوست
• تقویت هیدراته ی پوست
• بهبودی پس از گذشت زمان کمی بعد از انجام عمل مزوتراپی
• راحت بودن مراقبت های بعد از مزوتراپی
همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم مزوتراپی روش مناسبی برای درمان مشکلات پوستی و لاغری برای شما عزیزان خواهد بود، از اینکه ما را تا پایان همراهی نمودید کمال تشکر را داریم.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *